TL Yükleme

En Ucuz Zorunlu Trafik Sigortası Hangisi 2020

Birçok farklı sigorta acentesi tarafından yapılmakta olan zorunlu trafik sigortası şartlarıyla fiyatlar nelerdir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Acenteye göre değişmesinin yanı sıra yıllara göre de fiyatlarda farklılıklar olabilmektedir. Yapılması zorunlu olan trafik sigortası sayesinde kaza yapılması durumunda karşı tarafından maddi ve bedeni zararları güvence altına alınmaktadır.

Bu nedenle zorunlu trafik sigortası yapılmayan araçların trafiğe çıkmalarına izin verilmemektedir. Tespit edilmesi durumunda ise ağır cezai yaptırımları da bulunmaktadır. 2015 yılında bazı şartları değişen zorunlu trafik sigortasının oldukça önemli olduğu bu cezaların ağır olmasıyla anlaşılabilmektedir.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

En Ucuz Trafik Sigortası Fiyatları Nedir? 2020

Motorlu aracın sahibi adına düzenlenen zorunlu trafik sigortası ehliyet ve ruhsat gibi araçlarda bulundurulması gereklidir. Trafik kontrol noktalarında görevli memurun talep etmesi durumunda gösterilmesi de mümkündür. Her ne kadar genel şartlar itibariyle bilinse de prim ve tarifeler sigorta acentesine göre değişkenlik göstermektedir. Araç için ödenecek prim tutarı ise aracın ticari olup olmamasına göre değişmesinin yanında kayıtlı olduğu şehir de önemli bir başka etkendir. İstanbul, Ankara,

Ucuz Trafik Sigortası Yapan Yerlerler 2020

İzmir gibi büyükşehirlerde çok daha yüksek primler söz konusuyken küçük yerleşim birimlerinde yarıya yakın bir fiyat farkı bulunmaktadır. Standart bir zorunlu trafik sigortasında kaza anında ve sonrasında yaşanan bütün hususlar karşılanmaktadır. Karşı tarafa verilen zararın yanında ilk yardım, muayene, kontrol, hastane ve klinik masrafları karşılanmaktadır. Ayrıca bununla birlikte ölümlü kaza olması halinde cenaze masrafları da sigortadan karşılanmaktadır.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Ucuzu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Ancak burada 2015 yılında yapılan değişiklik ile getirilen şartlarda önemlidir. Zorunlu trafik sigortası şartlarıyla fiyatlar nelerdir sorusunun cevabı bir yönetmelik ile değişmiştir. Buna göre sürücünün ağır kusurlu olması sebebiyle yaşanan trafik kazalarında sigorta şirketi, her türlü hastane, cenaze masrafları ödemesine rağmen hukuk yoluyla tazminat başvurusunda bulunabilmektedir. Böylelikle sürücüden kaynaklanan kazalar için harcanan sigorta masrafları bu şekilde karşılanmaktadır.

Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? 2020

Sigorta şirketleri açısından oldukça iyi bir değişiklik olan bu durum ile birlikte zorunlu trafik sigorta fiyatlarında bir indirim beklenebilir. Ancak bilinmelidir ki böyle bir fiyat indiriminin mümkün olması için kanuni değişiklik yapılmasına ihtiyaç vardır. Bu nedenle şuan böyle bir durumun söz konusu olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Sigorta şirketleri tarafından yapılan zorunlu trafik sigortası şartlarıyla fiyatlar nelerdir sorusu yapılacak sigorta türüne göre değişmektedir. Primlerde araç üzerine yapılmaktadır.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

İlk kez işleten kişi olarak trafiğe çıkan kişiler dördüncü basamakta başlatılmaktadır. Kişinin aracını satıp farklı bir araç alması durumunda yeniden poliçe düzenlemesi gereklidir. Bu durumda kazanılan hasarsızlık indiriminin kullanılamaması anlamına gelmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı