TL Yükleme

Kredi Kartı Asgari Ödeme Faiz Oranları 2020 Nedir?

Kredi kartı kullanımı her geçen gün artmakla birlikte, bilinçsiz kullanıcılara her geçen gün daha büyük sorunlar açmaya devam ediyor. Kredi kartı kullanımının 18 yaş itibariyle başlaması, bilinçsiz kullanımları arttırıyor, bu yüzden kişiler ödeyemeyeceği borçların altına girerek bankadan faiz almaya devam ediyor. Yeni çıkarılan uygulama ile birlikte, ödemesi zorlaşan kredi kartı borçları artık yapılandırılabiliyor. Peki, kredi kartı borcunu taksitlendirmenin faydaları nelerdir? Kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi nasıl yapılıyor?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Süresi Nedir?

Kredi kartı borçları ve kredi taksitleri biriktiği için ödeyemeyenlere iyi haber geldi. 72 ay vade ile ödenmeyen borçlar artık yeniden yapılandırılabilecek.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Vatandaşlar bundan önce, kredi kartı borçlarını ödeyemediği için en az yatırılan asgari tutarı ödeyerek, hiç ödememiş olmamaya çalışıyordu. Ancak hal böyle olunca her geçen ay borçlara yeni faizler ekleniyor ve borçlar bitmek bilmiyordu. Yeni gelen yapılandırma ile birlikte ödenmeyen tüm borçlar 72 aya kadar vade ile ödenebilecek.

Kredi Kart Asgari Ödeme Tutarı Nedir? 2020

Örnek vermek gerekirse, 10 Bin TL kredi kartı olan bir vatandaş, her ay düzenli olarak asgari borç tutarını yani tutarın %30’u olan 3 bin TL’yi ödeyerek borcun mahkemeye gitmesini önlüyor. Ancak bu durumda her ay kişinin borcuna %2 yani yaklaşık olarak 200 TL faiz geliyor.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Bu durumda da borçlar ödenmeye çalışırken aslında katlanarak artmaya devam ediyor. Yeni yapılan kredi kartı borcunu taksitlendirme sayesinde, vatandaşlar kredi kartı borçlarını 72 aya kadar ayda %0,99 faiz ile yapılandırabilecek. Böylece, ödenmesi gereken faiz oranı da azalacak.

Kredi kartı borçlarını yapılandırmanın faydaları da burada devreye giriyor. Bu yapılandırma işlemi sayesinde, kişiler ödemesi gereken borçlarını 72 aya bölerek, daha kolay şekilde ödeme imkanı buluyor. Aynı zamanda sürekli olarak asgari tutarı ödeyen kişiler ayda 200 TL ek gelen faizlerden de kurtularak sadece kendi borcunu ödemek zorunda kalıyor. Yapılandırma işlemi sayesinde, aylık 3 bin TL ödeyerek bitiremediğiniz borçlarınızı toplamda 6 yılda tamamen kapatabilirsiniz.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Kredi Kartı Borç Ödeme Hesaplama 2020

Bakanlık tarafından vatandaşlara ödeme kolaylığı olması açısından yapılan bu yeni uygulama sayesinde siz de kredi kartı borçlarınızı kapatmak için yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Bununla birlikte kredi kartı borçlarının sürekli olarak asgari tutarını ödemek kredi puanınızın da düşmesine neden oluyordu. Yapılan bu yeni uygulama ile birlikte, kredi notunuz da düşmeyecek. Bu sayede ileride kredi çekme ihtiyacı duyarsanız, bankalar tarafından herhangi bir sorun ile karşılaşma ihtimaliniz de ortadan kaldırılmış oluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı