Kredi Kartı ile Türkcell Borç ÖdemeTurkcell Bedava Dakika

Faturaya İtiraz Süresi 2020 TTK Nedir?

Turkcell, her alanda sunduğu hizmet kalitesini geliştirerek abonelerine üstün hizmet sunmayı amaçlıyor. Turkcell tarafından sunulan hizmet kalitesi her ne kadar günümüz GSM operatörlerinin çok daha üstünde olsa da, gerek sistemsel gerek se abone kaynaklı çeşitli sorunlar oluşabiliyor.

Bu sorunlar ile birlikte abonelerin faturaları beklenenden çok daha yüksek çıkabiliyor. Siz de Turkcell faturasına nasıl itiraz ederim? Diyorsanız, aşağıdaki adımları izleyerek hatalı geldiğini düşündüğünüz Turkcell faturasına itiraz edebilirsiniz.

Faturaya İtiraz Süresi Ne Zaman Başlar?

Turkcell faturasına itiraz etmek için tercih etmeniz gereken ilk seçenek her zaman Turkcell bayileri olmalıdır. Karşınızda fiziksel olarak bir görevli bulunması her zaman işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Turkcell faturasına itiraz etmek için Turkcell bayilerine istediğiniz gibi başvurabilirsiniz. Size en yakın Turkcell bayisine müracaat ettikten sonra, itiraz etmek istediğiniz fatura bilgilerini vererek faturanız için itiraz talebi oluşturabilirsiniz.

Faturaya İtiraz Etme Dilekçe Örneği 2020 Nedir?

Faturanıza eklediğiniz itiraz sebebi ile birlikte fatura detaylarınız Turkcell görevlileri tarafından incelenecektir. Yapılan itirazın sonuçlanma süreci 15 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

Turkcell faturasına itiraz etmek için seçebileceğiniz bir diğer seçenek ise Turkcell müşteri hizmetleridir. Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçtikten sonra, faturanıza itiraz etmek istediğinizi belirtmeniz halinde ilgili departmana otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Turkcell Faturaya İtiraz Dilekçe Örneği Nasıl Yapılır?

Bunun ardından karşınıza çıkan Turkcell müşteri temsilcisine itiraz etmek istediğiniz fatura bilgilerini vermeniz yeterli olacaktır. İtiraz talebi oluşturduğunuz faturanız Turkcell yetkilileri tarafından incelenecek ve haklı bulunduğunuz takdirde faturanızda oluşan hata telafi edilecektir. Turkcell müşteri hizmetleri aracılığı ile oluşturulan itiraz taleplerinin sonuçlanma süresi tahmini olarak 3 haftadır.

Turkcell Faturaya İtiraz Formu Nedir?

Turkcell faturasına yukarıdaki seçeneklerin yanı sıra Turkcell internet sitesi üzerinden de itiraz talebinde bulunabilirsiniz. Turkcell internet sitesine telefon numarası ve şifre bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan destek kısmında şikayet talebi oluşturabilirsiniz. Şikayet talebi içerisine anlaşılır bir dil ile itiraz nedeninizi belirtmeniz işlemin sonuçlanma sürecini kısaltacaktır.

Son GÜN -> Bedava İnternet ve Kontör Almak için Hemen TIKLA 

Turkcell faturasına itiraz ederken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Öncelikle, itiraz edeceğiniz Turkcell faturanızın son ödeme tarihinin geçmemiş olması gerekiyor. Turkcell faturasının son ödeme tarihi henüz geçmemiş ise, faturayı ödemek zorunda kalmadan faturanız için itiraz talebinde bulunabilirsiniz.

Turkcell Fatura İptal Etme Bedeli Nedir?

Ancak itiraz edilecek faturanın son ödeme tarihi geçmiş ise, bu faturaya itiraz etmeden önce fatura tutarını yanlış da olsa ödemeniz en doğrusu olacaktır. Fatura için yapılan itiraz kabul edilmediği takdirde, işlem süresince geçen faiz tutarını da ödemeniz gerekecektir.

Ödediğiniz faturanın itirazının kabul edilmesi halinde ise, ödediğiniz tutardan düşülen tutar bir sonraki faturanızdan otomatik olarak düşülecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı